Autor 2.0

Prawdziwy Mężczyzna

Autor – Aleksander Sowa / Wydawca – Złote Myśli | Darmowy fragment

Może troszeczkę powieje truizmem, gdy powiemy, że internet daje nam nieograniczone możliwości. Trudno już ukryć wewnętrzną ekscytację, gdy uświadomimy sobie, że każdy z nas może obecnie zostać autorem książki. Co jednak ważniejsze, gdy przeczytasz ten tekst do końca, dowiesz się:

Jak napisać książkę i jeszcze na tym zarobić

Zacznijmy od początku. Masz głowę pełną pomysłów. Wiesz , że Twoja wiedza na pewne tematy jest większa niż innych. Mimo to Twoja sytuacja życiowa i finansowa wcale się nie poprawia.

Zadaj sobie już teraz pytanie: Jak wyglądałoby moje życie, gdybym umiał sprzedać swoją wiedzę? Myślę, że Twoja sytuacja odmieniłaby się diametralnie. Kolejne pytanie, które może Ci się pojawić automatycznie, to w jaki sposób zarobić na swojej wiedzy? Wbrew pozorom jednym z najlepszych sposobów jest spisanie tego, w czym czujesz się najlepiej, zapakowania tej wiedzy w postaci książki i zarabianie na tym, co jest Twoją pasją.
Zapewne zastanawiasz się tylko, jak znaleźć czas na pisanie, gdy dziś pracujesz na pełnym etacie?

Dobra, mamy świadomość, że nie jest to aż tak proste. Myślę, że gdy teraz czytasz o tym, że każdy może wydać swoją własną książkę, zadajesz sobie szereg pytań, w stylu:

  • skąd mam wiedzieć, czy mój temat się sprzeda?
  • co zrobić, gdy się napracuję, a pies z kulawą nogą nie zechce kupić mojej książki?
  • gdzie szukać wydawcy?
  • jak zacząć pisać bestseller?
  • jak wypełnić zgłoszenie autorskie tak, aby zagwarantowało ono wydanie mojej książki?
  • jak zaplanować sobie pracę nad książką, gdyż obecnie pracuję na etacie?

Jest w sumie tylko jedna grupa osób, które mogą odpowiedzieć Ci na te pytania. Tą grupą są autorzy zarabiający na swoich książkach. Dlaczego podkreśliłem „zarabiający”? Bo tak naprawdę na świecie jest wielu autorów, którzy piszą do szuflady lub składają swoje dzieła na twardym dysku. Niestety tylko mała grupa wie, co zrobić, aby z 99-procentową pewnością wydać swoją publikację. Jednym z takich osób jest autor publikacji „Autor 2.0” Aleksander Sowa.

18 książek w 5 lat i 25 tysięcy egzemlarzy sprzedanych

Autor, Aleksander Sowa o sobie:

Pisanie to moja pasja. Zadebiutowałem w 2005 roku. Wydałem osiemnaście publikacji, kolejnej jestem współautorem. Łączny ich nakład to ponad 25 tys. egzemplarzy. Są to publikacje elektroniczne (tj. ebooki), jak i książki papierowe. Współpracuję z: Wydawnictwami Komunikacji i Łączności, Netina, Ardeo, wydawnictwem Poligraf i e-bookowo. Wydaję także pod pseudonimami.